Hipokampas atminties procese vaidina svarbesnį vaidmenį, nei manyta.

2011-11-03

Prisiminimo ir pažinimo atmintis yra du komponentai, iš kurių susideda atpažinimo atmintis – galimybė identifikuoti daiktą, su kuriuo esame susidūrę anksčiau. Prisiminimas apima bendrąsias detales apie daiktą, tokias, kaip kur, kaip ir kada su tuo daiktu susidūrėme. Pažinimas parodo tik tai, kad su tuo daiktu esame susidūrę anksčiau, tačiau be jokių specifinių detalių.

Anksčiau buvo manoma, kad hipokampas yra atsakingas už prisiminimą, o prie nosies esanti smegenų žievė – už pažinimą. Teigiama, kad žievėje esantys prisiminimai yra kur kas tikslesni.

Tyrimo metu dalyvių buvo paprašyta parodyti, su kuriais iš pateiktame sąraše esančių daiktų jie buvo susidūrę anksčiau. Daiktų tikslumas buvo vertinamas 20 balų skalėje. Jei daiktas buvo matytas anksčiau jis buvo žymimas kaip senas (viršutinė skalės dalis), todėl dalyvių buvo paprašyta nuspręsti, ar jis buvo „prisimintas“, kas žymi prisiminimą, „žinotas“ – kas žymi pažinimą, ar paprasčiausiai atspėtas.

Kaip ir tikėtasi, prisiminti daiktai ir jų detalės skalėje buvo vertinamos aukštesniais balais, nei daiktai, apie kuriuos tiesiog žinota. Tyrėjai nustebo, kai magnetiniu rezonansu ištyrė smegenų aktyvumą pastebėjo, kad hipokampas svarbų vaidmenį vadino tiek prisiminimo, tiek pažinimo procesuose. Tai nebuvo nustatyta nei vieno ankstesnio tyrimo metu.

Tyrėjai teigia, kad šis atradimas padės diagnozuoti ir gydyti atminties problemas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...