Grožis svarbus net Facebook'e

2012-04-25

Naujame tyrime mokslininkai bendravimui internete pritaikė Čarlzo Darvino teorijas: patrauklūs draugai suteikia populiarumo „Facebook“ socialiniame tinkle, ypatingai jeigu jūs esate moteris, rašoma „Web based Communities“ internetiniame žurnale.

„Žmones traukia asmenys, kurie atrodo sveiki, laimingi ir seksualūs. Tai yra evoliucinis dėsnis“, – teigė olandų mokslininkas Piet Kommers. Twente universiteto komanda sukūrė keletą netikrų „Facebook“ anketų. Buvo naudojamos vyriškos ir moteriškos fotografijos, šioms anketoms buvo sukurtos dar po dvi skirtingas anketas. Viena anketa savo draugų sąraše turėjo dvi patrauklių „draugų“ fotografijas (vyro ir moters), kita dvi nepatrauklių „draugų“ fotografijas. Kitų duomenų atžvilgiu anketos buvo identiškos.

Mokslininkai šias anketas parodė atsitiktiniems 74 studentams, jie turėjo įvertinti anketų „socialinį patrauklumą“. Respondentai buvo 20 proc. palankesni anketoms su „patraukliais draugais“. „ „Facebook“ draugų išvaizda lemia ir tai kaip yra suvokiamas pats anketos savininkas. Draugų patrauklumas turi tiesioginę įtaką žmogaus socialiniam patrauklumui. Tačiau egzistuoja ir atvirkščias scenarijus: nepatrauklios draugų nuotraukos gali sužlugdyti asmens bei verslo įvaizdį,“ – reziumavo tyrimo autoriai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...