Kalbėjimasis su televizoriumi – jau realybė

2012-01-12

Kalbėjimasis su televizoriumi, dažniausiai yra didelio azarto, protinio nestabilumo arba vienišumo ženklas. Šiais metais televizorių gamintojai užsibrėžė šį poelgį paversti racionaliu: ištobulinti įrangą, kuri reaguos į žmogaus kalbą. Pirmadienį LG Electronics atskleidė savo ketinimus prekiauti televizoriais į kuriuos bus įmontuoti mikrofonai.

Vartotojai turės galimybę šnekėti į mikrofoną ir taip įvesti tekstą į televizorių bei perkelti jį į Twitter arba interneto paiešką. Tačiau galimybė balsu perjungti kanalą arba sumažinti garsą greitu metu dar bus neprieinama.

Samsung Eelectronics, taipogi, pažadėjo pagaminti televizorių reaguojantį į balso komandas. Kompanija išleidžia savo pirmąjį TV su įmontuota kamera. Kai jūs žiūrėsite į ES8000, jis žiūrės į jus ir fiksuos jūsų rankų gestus, kuriais galėsite judinti ekrano rodyklę arba paleisti tam tikras programėles.

Anksčiau minėtų kompanijų konkurentai iš Korėjos, buvo pirmieji, kurie pademonstravo naujus televizorių modelius dar dieną prieš tarptautinę vartotojų elektronikos parodą Las Vegase. Parodoje bus eksponuojama daug išmaniųjų ir internetinių televizorių modelių.

Išmanieji televizoriai rinkoje pasirodė nuo 2008 metų, tačiau yra faktorių, kurie stabdo jų plėtrą. Vienas iš jų yra tai, kad standartinis televizoriaus valdymas yra nepatogus naršymui internete, teksto vedimui ir kitiems kompiuteriui būdingiems veiksmams. „Kiekvienas, kuris bandė skaityti elektroninį paštą ant 50 colių televizoriaus supranta, kad tai nėra smagi patirtis“, – teigė vartotojų elektronikos asociacijos direktorius, Shawn Dubravac. Anot Shawn, nors ir televizorių valdymo pultai sudėtingėja, ant jų atsiranda vis daugiau mygtukų, ši tendencija negali ilgai tęstis. Televizorių gamintojai jau ieško alternatyvų.

Praeitais metais LG pristatė „stebuklingos lazdelės“ valdymo pultą, kuris yra jautrus prisilietimams, panašiai kaip žaidimų konsolės pultas. Šiais metais, kompanijos priima naujus iššūkius, Microsoft Corp Kinect žaidimų konsolių kompanija pristato 3D kamerą, įtaisytą televizoriaus viršuje, kuri interpretuoja žiūrovų judesius, taip leisdama jiems rankos judesiu kontroliuoti ekrano žymeklį. „Manau 2012 metai bus televizorių sąsajų metai“, – teigė Dubravac.

Samsung naudos įmontuotas kameras tam, kad pabandyti atpažinti kas sėdi prie televizoriaus. Tai leis televizorių savininkams prisitaikyti televizoriaus sąsajas, bei aplikacijas pagal kiekvieno šeimos nario poreikius. Kiti faktoriai stabdantys išmaniuosius televizorius: žiūrovai daugiau naudojasi kabeliniais ir satelitiniais priedėliais negu pačiu TV. Televizoriaus priedėlis tai vieta, kur vartotojai randa informaciją apie programas ir perjungia kanalą. Kabelinės ir satelitinės kompanijos nėra suinteresuotos pakeisti žmonių priedėlio naudojimosi įpročių.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...