Kodėl vyrai yra labiau linkę į alkoholizmą?

2011-07-07

Alkoholis yra vienas iš labiausiai piktnaudžiaujamų medžiagų šiais laikais, ir vyrams yra dvigubai didesnė tikimybe susirgti alkoholizmu nei moterims.

Iki šiol klausimas, kodėl vyrai dažniau serga alkoholizmu, yra neatsakytas.
“Biologic Psychiatry” paskelbtas tyrimas apie alkoholį rodo, kad dopaminas gali būti svarbus veiksnys.
Mokslininkai iš Kolumbijos ir Jeilio ištyrė brandaus amžiaus vyrų ir moterų suvartojamo alkoholio kiekį. Po bandymo, kiekvienas dalyvis buvo ištirtas pozitronų emisijos tomografijos (PET) skanavimu (tai būdas, kuris nustato dopamino kiekį).
Dopaminas atlieka daug funkcijų smegenyse, bet svarbu tai, kad jis suteikia žmogui malonų pojutį.
Nepaisant tyrimo rezultatų, vyrai turėjo daugiau dopamino nei moterys. Šis padidėjimas buvo rastas “ventral striatum” (smegenų srityje, labiausiai susijusioje su malonumo teikimu)
“Padidėjęs dopamino kiekis vyrų kraujyje taip pat turėjo stipresnį poveikį detoksikacijai,” teigė šio tyrimo vadovas Dr. Nina Urban. “Tai gali padėti nustatyti alkoholio stiprinimo savybes ir riziką susirgti priklausomybe”.
Dr. Anissa Abi-Darham, vyresnysis projekto padėjėjas, pažymi tai, kad “alkoholio sukeltas dopamino nuosmukis smegenyse, parodo sunkų girtavimą. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl žmones linkę į girtavimą”.
Šie rezultatai rodo, kad viena iš alkoholio savybių yra stimuliuoti dopamino išsiskyrimą smegenyse. Šis identifikavimo “in vivo” neurocheminis mechanizmas galėtų padėti paaiškinti lyčių skirtumus sirgti alkoholizmu.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...