Senstant miego svarba mažėja

2011-11-15

Tyrėjai seniai žinojo, kad atmintis, miego kokybė ir miego trukmė blogėja sulig amžiumi, tačiau nebuvo atlikti tyrimai, kurie galėtų nustatyti sąsają tarp atminties pablogėjimo ir miego kokybės vyresnių žmonių organizmuose.

Dabar preliminarūs tyrimo rezultatai rodo, kad geresnė miego kokybė nepagerina nei motorinių įgūdžių, nei atminties vyresnio amžiaus žmonėms.

Dėl tokių tyrimo rezultatų suabejota dėl gydymo miego terapijomis efektyvumo. Teigiama, kad tokios terapijos gali padėti tik nedideliai grupei pacientų su atminties sutrikimais.

Eksperimentas buvo atliktas su 25 jaunuoliais ir 24 suaugusiais, kurių amžius buvo tarp 51-70 metų. Tyrimo metu dalyviai žaidė kompiuterinį žaidimą, kuriame jie turėjo įsiminti dešimties skirtingų spalvų durų seką, kad galėtų sėkmingai judėti po dešimtį virtualių kambarių.

Po dvylikos valandų, per kurias žmonės miegojo, bandymas buvo pakartotas. Nustatyta, kad pamiegoję jauni žmonės durų seką pradėjo įsiminti geriau. Vyresnių žmonių pasirodymas nepagerėjo.

Tyrimai bus tęsiami ir toliau. Bus stengiamasi išsiaiškinti, kaip gilus miegas veikia vyresnių žmonių motorines funkcijas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...