Išsilaipinimas mėnulyje nauja Australų filmuota medžiaga

2011-07-05

Senai prarasta filmuota medžiaga – Neil Armstrong leidimasis kopėčiomis iš Apolo 11 mėnulio modulio, kitą savaitę bus pirmą kartą rodomas viešai Sidnėjuje.

John Sarkissian tvirtina: “Filmuota medžiaga siekia vos kelias minutes ir kaip manoma yra geriausia Istorinio 1969 metų išsilaipinimo mėnulyje medžiaga, bet filmas daugybę metų buvo dingęs archyvuose ir atrastas smarkiai pažeistas.”

Kai NASA grūmėsi ieškodama signalo ir bandydama susisiekti, Australijoje buvo įrašytos pirmosios Armstrong išsilaipinimo minutės, kurios buvo žymiai aiškesnės nei medžiaga transliuota visam pasauliui.

Teleskopai atokioje Australijos vietovėje, vaidino svarbų vaidmenį Apolo 11 misijoje, apimdami televizijos signalo tiekimą, po to kai Armstrong priėme ankstyvą sprendimą išsilaipinti mėnulyje ir taip palikdamas JAV už horizonto.

John Sarkissian – istorikas ir atronomas, atsakingas už Australijos pusės įrašų atkūrimo projektą – pasakė: “Nematytos minutės buvo geriausios kokybės Armstrong nusileidimas kopėčiomis.”

“NASA naudojo Goldstouno (Kalifornijoje) stoties signalą, kuris buvo neteisingai nustatytas, tačiau signalas buvo gaunamas Australų stočių, iš kurių ir buvo matomas vaizdas.”

“Įraše, kurį žmonės matė, Armstrong buvo vos įžiūrimas, apskritai buvo galima pamatyti kažką juodo – tai buvo jo koja.”

Dalis, kuri trunka vos kelias minutes, bus rodoma kitą trečiadienį per australų Geografinio žurnalo apdovanojimų naktį, kurioje, kaip garbės svečias, dalyvaus buvęs Apolo 11 atronautas Buzz Aldrin.

“Kai mes išgirdome, kad Buzz ketina būti garbės svečiu, mes pagalvojome: “Kokia puiki galimybė” – sakė Sarkissian.”

Armstrong filmuota medžiaga, kurią anksčiau matė tik Apollo veteranai ir kiti astronomijos bendrijos nariai, skaitmeniniu formatu atkurs įsimintiniausias išsilaipinimo mėnulyje vietas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...