Sukurta mobilioji patikros dėl vėžinių susirgimų programa

2012-07-23

Patikra dėl vėžinių susirgimų tapo mobili. Nauja nemokama programa, sukurta Mičigano sveikatos sistemų universitete (angl. University of Michigan Health System), leidžia vartotojams sukurti savo odos nuotraukų bazę ir fotografuoti įtartinus apgamus ar žaizdas.

Vartotojai, naudodami programą, gali pažingsniui atlikti savitikrą. Programa „UMSkinCheck“ siunčia automatinius priminimus, kad vartotojai, bėgant laikui, galėtų stebėti odos žaizdų pakitimus ,ir pateikia įvairius odos vėžio paveikslėlius, kad būtų galima palyginti. Programa skirta „iPhone“ ir „iPad“. Ją galima parsisiųsti iš „iTunes“ svetainės.

„Viso kūno fotografija – patikimas metodas stebėti pacientus, kuriems pasireiškia melanomos rizika. Visgi yra nepatogumas: tam reikalingas profesionalus fotografas, kurio paslaugas draudimas ne visada apmoka. Kadangi dabar dauguma žmonių savo mobiliuosiuose telefonuose turi skaitmeninius fotoaparatus, šią procedūrą galima atlikti ir namuose“, – teigia programos kūrimui vadovavęs gydytojas, U-M medicinos mokyklos docentas Michaelis Sabelis.

Kasmet daugiau kaip dviem milijonams amerikiečių diagnozuojami vėžiniai odos susirgimai, o apie 50000 iš jų – melanoma, sunkiausia odos vėžio forma. Reguliari odos patikra gali žmonėms padėti aptikti ankstyvos stadijos melanomą.

Programa, bendras Mičigano universiteto technologijos ir klinikinės ekspertizės projektas, nurodo vartotojui padaryti 23 kūno nuo kojų pirštų iki galvos nuotraukas. Jos įrašomos į programos atmintį ir naudojamos kaip duomenų bazė būsimiems palyginimams. Programa reguliariai primena atlikti odos savitikrą.

Jeigu pastebima, kad apgamas keičiasi arba didėja, nuotraukas galima persiųsti dermatologui, padėsiančiam nustatyti, ar reikalinga biopsija.

„Mes visiems rekomenduojame daryti tokias savitikras ankstyvosios stadijos vėžiniams odos susirgimams nustatyti, kai gydymas yra ne toks invazinis ir daug sėkmingesnis“, – sako Sabelis.

Nesate tikras, ar jūsų rizika susirgti odos vėžiu yra didelė? Programoje yra įdiegta rizikos skaičiuoklė, kuri leidžia vartotojui įvesti asmeninius duomenis ir apskaičiuoti tokią riziką.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...