Mokslininkai odą pavertė krauju

2011-07-21

Tai svarbus laimėjimas, Mokslininkai iš “McMaster” universiteto atrado kaip pagaminti kraują iš suaugusiojo žmogaus odos.

Šis atradimas, paskelbtas prestižiniame mokslo leidinyje “Nature today”, reiškia, kad netolimoje ateityje žmonės, kuriems reikalingas kraujas operacijai, vėžio gydymui ar kitoms kraujo ligoms kaip anemija, galės gauti kraujo reikalingo perpylimui iš jų pačių odos pleištų. Klinikiniai tyrimai prasidės 2012 metais.

http://youtu.be/FXL68SFxc4M

Mick Bhatia, mokslinis direktorius McMaster kamieninių ląstelių ir vėžio tyrimų institute, su komanda taip apt parodė tiesioginę konvenciją. Gaminant kraują iš odos nereikalingas vidurinysis žingsnis, odos kamieninių ląstelių vertimo į pliuripotencinias kamienines ląsteles, iš kurių galima pagaminti daugybę kitų tipų žmogaus ląstelių.

“Mes parodėme kaip tai veikia naudojant žmogaus odą. Mes žinome kaip tai veikia ir tikiu, kad galime net pagerinti procesą,” – pasakė Bhatia. “Mes tęsime darbą kurdami kitų tipų žmogaus ląsteles iš odos, kadangi mes turime įrodymų skatinančių tai daryti”.

Atradimas per dvejus metus buvo pakartotas keletą kartų, naudojant jaunų ir pagyvenusių žmonių odą, taip įrodant, kad tai veikia nepriklausomai nuo amžiaus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...