Mokslininkai: kad susikurtų visata, Dievui įsikišti nereikėjo

2012-06-29
Visiškai nereikia griebtis dieviškojo faktoriaus, kad paaiškintume, kaip susikūrė visata. Taip pareiškė JAV astrofizikas iš Kalifornijos universiteto Aleksejus Filipenko, praneša Newsru.com.

Skirtingai nei susidaro įspūdis, šis mokslininkas anaiptol netvirtina, kad Dievo nėra. Rusų kilmės amerikietis aiškina, kad visata paaiškinama ir be dieviškojo faktoriaus. Pasak jo, Didysis sprogimas – masyvus išsiplėtimas, įvykęs prieš 13,7 milijardo metų ir susprogdinęs visą erdvę kaip milžinišką oro balioną, privedęs prie tokio pavidalo visatos susikūrimo, kurią mes žinome, galėjo įvykti tik dėl fizikos dėsnių ir niekaip kitaip.

Mokslininko teiginius patvirtina ir jo kolegos. Tvirtinama, kad kvantinės fizikos pasaulyje mechaniniai svyravimai gali priversti gamintis medžiagas ir energiją paprasčiausiai iš nieko, tai yra jokio Dievo įsikišimo čia nereikia. Kvantinėje mechanikoje erdvė gali gimti savaime.

„Mes nedaug žinome apie fizikos dėsnių atsiradimą. Tačiau netgi jei „dieviškoji kibirkštis“ davė pradžią šiems dėsniams, kas gi tuomet pagimdė dieviškąją kibirkštį? Geriau jau apsistokime ties fizikos dėsniais“, – aiškina A. Filipenko, pridurdamas, kad Dievo egzistavimą patvirtinti turbūt niekada nepavyks jokiam mokslui.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...