Anglies dioksidas gali būti perdirbamas

2011-11-09

Anglies dioksidas yra pašalinis energijos gamybos metu išsiskiriantis produktas. Tačiau kodėl į šį junginį žiūrima kaip į teršalus? Šios dujos gali būti panaudojamos kaip atsinaujinantis energijos šaltinis bei kaip aplinkai draugiškas cheminis reagentas. Tai ne tik sumažintų anglies dioksido kiekį atmosferoje, bet ir leistų mums išsivaduoti nuo priklausomybės iškastiniam kurui.

Anglies dioksidas gali būti panaudojamas dviem būdais. Pirmasis būdas – pakeisti deguonies atomus vandenilio atomais. Gautieji angliavandeniliai galėtų būti lengvai paverčiami kuru. Tokiu būdu gautieji elementai turėtų daugiau energijos, nei anglies dioksidas bei sumažėtų jų oksidacinis poveikis.

Antrasis būdas – funkcionalizuoti anglies atomą. Tai reiškia, kad reikia sukurti naujas jungtis tarp anglies ir deguonies atomų. Oksidacinis poveikis bei energija nepakistų, tačiau šie junginiai galėtų būti panaudojami įvairių statybinių mišinių gamyboje.

Dabar tyrėjų komanda bando atrasti kompromisinį – du pirmuosius būdus sujungiantį – variantą, kurio metu anglies dioksidas daug greičiau galėtų būti paverčiamas kitais cheminiais elementais.

Norint tai įgyvendinti, reikia trijų dalykų: reduktoriaus (pavyzdžiui, silano), organinės molekulės (amino rūgšties) ir specialaus katalizatoriaus, kuris vykdytų abi reakcijas iš karto. Tokiu būdu butų galima gauti begalę cheminių junginių, kurie paprastai yra gaunami iš naftos žaliavų, pavyzdžiui, formamido junginius, kurie yra naudojami tiek chemijos, tiek farmacijos pramonėje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...