FTB išjungė Megaupload, hakeriai išjungė FTB

2012-01-20

JAV valdžia uždarė vieną didžiausių internete failų laikymo ir keitimosi svetainių „Megaupload.com“. Jos savininkai suimti ir apkaltinti autorių teisių pažeidimais.

„Megaupload.com“ išjungė ir domeno vardą konfiskavo FTB pareigūnai, vykdydami Virdžinijos valstijos teismo nutartį, praneša „CNet News“. JAV teisėsaugos pareigūnai kaltinimus pateikė 7 asmenims, iš jų 4, įskaitant savininką, buvo areštuoti. Pranešama, kad kaltinimai įvairiais autorių teisių pažeidimais, pinigų plovimu ir reketu pateikti „Megaupload.com“ ir jį valdančios bendrovės „Megaupload Ltd.“, įregistruotos Honkonge, įkūrėjui bei vieninteliam su svetainės verslu susijusios bendrovės „Vestor“ akcininkui vokiečiui Kimui Schmitzui, Vokietijos piliečiui Finnui Batato, slovakui Juliusui Bencko, vokiečiui Svenui Echternachui, vokiečiui Mathiasui Ortmannui, estui Andrusui Nommui ir olandui Bramui van der Kolkui.

FTB atstovai informavo, kad K. Schmitzas, M. Ortmannas ir B.van der Kolkas pagal JAV išduotus arešto orderius vakar buvo suimti N. Zelandijoje ir laukia ekstradicijos. Likusieji įtariamieji dar nesulaikyti. Visi su „Megaupload.com“ ir kitų 18 interneto svetainių veikla susiję asmenys, FTB teigimu, kaltinami iš nusikalstamos veiklos gavę daugiau nei 175 mln. dolerių pajamų. Autorių teisių savininkams esą buvo padaryta daugiau nei 500 mln. dolerių žala platinant piratinius kino filmus, TV programas, muziką ir kitą turinį.

Jei teismas įtariamuosius pripažins kaltais, už jiems inkriminuojamus nusikaltimus subendrinus bausmes gresia iki 25 metų laisvės atėmimo, sakoma pranešime.

„Megaupload.com“ yra viena didžiausių interneto svetainių, skirtų savo parsisiųstiems failams laikyti ir keistis jais su kitais. Šiuo metu ji neveikia, pagrindiniame tinklalapyje prieš uždarymą buvo rodomas FTB paskelbtas domeno arešto orderis.

Netrukus po to, kai buvo pranešta apie „Megaupload.com“ išjungimą, prieš FTB interneto svetainę buvo surengta itin didelio masto paskirstytoji atsisakymo aptarnauti (DDos) ataka, dėl kurios kurį laiką tinklalapis FBI.gov buvo nepasiekiamas. Atsakomybę už šią ataką „Twitter“ portale prisiėmė hakerių grupuotė „Anonymous“. Savo paskyroje grupuotės atstovas pranešė, kad praėjus 15 minučių nuo „Megaupload.com“ uždarymo, „Anonymous“ išjungė FTB, kitas JAV valdžios įstaigų ir įrašų pramonės bendrovių svetaines.

„Mes, „Anonymous“, pradedame didžiausio masto ataką, kokia tik buvo kada nors surengta prieš vyriausybines ir muzikos pramonės svetaines. Juk FTB nemanė, kad taip lengvai atsipirks po to, ką padarė? Jie turėjo to tikėtis“, – rašoma „Anonymous“ paskyroje.

Hakerių grupuotės atstovas taip pat paskelbė kitų planuojamų atakuoti tinklalapių sąrašą, tarp kurių yra JAV Demokratų partijos lyderių ir JAV garso įrašų pramonės įmonių asociacijos svetainės. Be to, hakeriai paskelbė Demokratų partijos vadovų asmeninius duomenis, įskaitant jų namų telefonų numerius, adresus, turimą turtą, jų vaikų vardus, amžių, mokyklas, kuriose jie mokosi, ir kt.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...