Sibire nufilmuotas per upę brendantis mamutas

2012-02-10

Internete sensaciją sukėlė praėjusią vasarą Sibire, Čiukotkos autonominėje apygardoje, rusų inžinieriaus nufilmuotas vaizdo siužetas, kuriame tariamai užfiksuotas per seklią upę brendantis gauruotasis mamutas.

Didieji gauruotieji mamutai išnyko per paskutinįjį ledynmetį, maždaug prieš 18 – 11,5 tūkstančių metų.

Gana prastos kokybės vaizdo įraše matomas į dramblį panašus gyvūnas, apaugęs rudais gaurais, brendantis per Sibiro upę. Geriau įsižiūrėjus galima pamatyti jo iltis ir straublį. Šis neįtikėtinas vaizdo fragmentas buvo nufilmuotas praėjusią vasarą į Čiukotką komandiruoto rusų inžinieriaus kelininko, kuris turėjo išžvalgyti vietovę prieš pradedant statybos darbus. Šio žmogaus pavardė neskelbiama, praneša „Telegraph.co.uk“.

Pasak leidinio, šis vaizdo įrašas internete paskelbtas neva todėl, kad gyvūną nufilmavęs inžinierius nori atkreipti dėmesį į faktą, kad gauruotieji mamutai iki šios dienos gyvena Sibiro platybėse, sakoma pranešime.

Kai kurių mokslininkų manymu, paskutinieji didžiųjų gauruotųjų mamutų atstovai išnyko maždaug prieš 3 500 metų.

Ar šis vaizdo įrašas nėra suklastotas, ir jei ne, koks gyvūnas jame užfiksuotas, turės išsiaiškinti ekspertai. Britų dienraštis „Daily Mail“ jau kuria sąmokslo teoriją: esą Rusijos vyriausybė gali žinoti apie gyvų mamutų egzistavimą Sibire, tačiau slepia šį faktą. Esą jei tai iškiltų į viešumą, kai kurių Sibiro regionų eksploatavimas turėtų būti sustabdytas.

Kai kurie įrašą komentavę interneto vartotojai tvirtina, kad įraše matomas ne mamutas, o per upę brendantis lokys, įsikandęs sugautą žuvį. Kitų manymu, tai suklastotas vaizdo siužetas: į jį įmontuota skaitmeninė mamuto rekonstrukcija.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...