Mokslininkai rado neįprastą tulpės išvaizdos priešistorinę būtybę

2012-01-20

Keista būtybė, kuri prieš daugiau negu 500 milijonus metų gyveno vandenyne, buvo rasta Kanados uoliniuose kalnuose tyrinėjant Cambrian Burgess uolienas. Oficialiai pavadinta „Siphusauctum gregarium“, iškasena atskleidžia tulpės formos būtybę, kuri yra pietų peilio ilgio (apie 20 centimetrų arba 8 colių) ir turi unikalią filtruojančią maitinimosi sistemą. Siphusauctum taip pat turi ilgą stiebą, su taurele – puoduko formos svogūną – netoli viršūnės, kuri gaubia neįprastą filtruojančią maitinimo sistemą. Manoma, kad gyvūnas maitinosi filtruodamas vandenyje esančias daleles, pro mažas skylutes aktyviai pumpuodamas jas į savo taurelę. Stiebo viršuje esantis mažas diskas, atliko ramsčio funkciją. Siphusauctum būtybės gyveno didelėse grupėse, sprendžiant pagal mokslininkų radinius, vienoje vietoje galėjo gyventi daugiau negu 65 rūšies atstovai.

Evoliucinės biologijos ir ekologijos Toronto universiteto doktorantė Lorna O’Brien ir jos vadovas, Ontario Royal muziejaus paleontologas, Jean-Bernard Caron apie šį radinį pranešė internetiniam mokslo žurnalui „Plos ONE“: „Įdomiausia, kad ši maitinimosi sistema yra unikali tarp gyvūnų. Paskutiniai atradimai sieja daugumą keistų Burgess uolienų gyvūnų su pirmykščiai gyvybe. Mes nežinome į kokią organizmų grupę priskirti šį mūsų radinį“.

„Mūsų apibūdinimai yra paremti daugiau negu 1100 iš Burgess uolienų iškastų rūšių, kurios jau yra vadinamos „Tulpių lovomis“,- teigė O’Brien. Siphusauctum atradimas praplečia egzistavusios prieš daugiau negu 505 milijonus metų gyvūnijos įvairovę.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...