Dirbtinė širdis kraujo varinėjimui naudoja ferofluidą

2012-06-18
Kintamos formos ferofluidas buvo pritaikytas neperšaunamose liemenėse, tačiau naujas prototipas demonstruoja, kad palaikyti žmonių gyvybes jis galėtų padėti labiau tiesiogiai.

Inžinierius Chris Suprock ir jo komanda iš „Suprock Technologies“ Ekseteryje, Naujajame Hampšyre, naudoja ferofluidą kurdami dirbtinę širdį be mechaninių dalių ar motorų. Imituodamas metodą kaip reali širdis susitraukinėja varinėdama skysčius, prietaisas remiasi novatorišku požiūriu. Pradinis prototipas yra pagamintas iš elastinės membranos, savyje turinčios prie karkaso pritvirtinto ferofluido. Kai aktyvuojamas apačioje esantis elektromagnetas, jis pritraukia skystyje suspenduotas magnetines daleles priversdamas „odą“ išsitiesti. Keleto šių prietaisų apjungimas galėtų atkartoti širdies pumpavimo veiklą.

„Membranų koncepcijos buvo tiriamos pasitelkus pneumatiką ar hidrauliką. Kaip bebūtų, mes pastebime, kad ferofluidas suteikia tikslesnį valdymą ir yra kompaktiškesnis,“ – teigia Suprock. „Dar daugiau, ferofluido veikimas yra elektrinis ir gali būti aprūpintas energija iš kūno išorės be fizinio kontakto.“

Komanda svarsto du skirtingus modelius: vieną, naudojantį dvi kameras su vožtuvais, ir kitą ne tokį įprastą variantą, kuris naudoja ferofluidą ritininėje pompoje (žr. video). Pasak Suprock, antrasis modelis yra daugiau žadantis, kadangi jam nereikia vožtuvų ar mechaninių kliūčių, kurios pertraukia tekėjimą.

Esami kairiojo skilvelio stimuliatoriai (LVAD), kurie implantuojami siekiant padidinti kairiojo skilvelio pumpavimą, naudoja turbinines pompas, galinčias pažeisti kraują, nes jos sukuria šlytį. Švelnesnius pumpavimo judesius atliekanti ferofluido sistema šią apkrovą sumažintų. Tikėtina, kad sistema būtų ir pigesnė, nes jai nereikia guolių ar judančių dalių.

Jei jums patiko šis pranešimas stebėkite kaip turbininis prietaisas galėtų palaikyti jūsų gyvybę neplakant širdžiai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...