Mokslininkai atrado medžiagą iš kurios susiformavo visata

2011-10-03

Australijos Nacionalinio Universiteto astronomai atrado medžiagos pėdsakus, kuri sudaro visatos pagrindą.

Tyrėjai įrodė, kad egzistuoja begalė medžiagos plaušelių, kurie jungia Paukščių tako galaktiką ir kitas netoliese esančias galaktikas, kurios analogiškai yra susijungusios su kitomis, tolimesnėmis galaktikomis visatoje.

Išanalizavę senasias žvaigždžių grupes, vadinamas sferinėmis grupėmis, tyrėjai nustatė, kad šios grupės aplink Paukščių taką sudaro siaurą plokštumą vietoj to, kad būtų bet kaip išsidėsčiusios danguje.

Teigiama, kad visata susideda iš dviejų rūšių medžiagų – dominuojanti, paslaptinga tamsioji medžiaga ir įprastinė medžiaga, iš kurios susiformuoja galaktikos, žvaigždės ir planetos.

Didžiojo sprogimo ir tamsiosios medžiagos dominavimo pasėkmė yra tai, kad įprastinė medžiaga sukuria tarpusavyje susijungusią skrastę, o jos plaušeliai išsidriekę milžiniškoje kosminėje platybėje.

Gravitacija šiais plaušeliais traukia medžiagą į didžiausius jos telkinius. Tyrimas parodo, kad palydovinės Paukščių tako galaktikos taip pat keliauja šiais plaušeliais.

Sferinės grupės yra šimtų tūkstančių senovinių žvaigždžių sistemos, tankiai susispaudusios į rutulio formą. Keliaudamos kosminiais plaušeliais ir per daug priartėjus prie Paukščių tako, kai kurios žvaigždės palieka savo galaktiką ir tampa Paukščių tako galaktikos dalimi.

Manoma, kad būtent tokiu būdu kosminiu laikotarpiu Paukščių takas ir išaugo iki savo dabartinio dydžio.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...