Senėjimo procesas gali būti sustabdytas?

2011-11-15

Mokslininkai pradeda šifruoti sudėtingą senėjimo biologiją bei teigia, kad jau dabar surinkti duomenys leis atrasti vaistus, kurie sulėtins ar net pasuks priešinga linkme apsigimimus ir kai kurias ligas.

Tyrėjai parodo, kad ląstelės iš vyresnių donorų gali būti atjaunintos kamieninėmis ląstelėmis. Jos pašalina senėjimo padarytą žalą ir parodo, kad senėjimą galima sustabdyti.

Teigiama, kad regeneracine medicina galima nugalėti su amžiumi susijusias ligas, tokias kaip vėžys, širdies problemos ar Alzheimerio sindromas, tačiau ląstelių terapiją yra sunku išvystyti tiek, kad ji galėtų būti taikoma plačioje medicinoje, todėl kol kas pacientai didelių lūkesčių neturėtų puoselėti.

Teigiama, kad praeis mažiausiai keleri metai, iki kol tyrimai bus atlikti su žmonėmis. Dabar ląstelių atjauninimas gali dar labiau padidinti vėžio riziką.

Kol kas eksperimentiškai buvo patvirtinta, kad senėjimo procesas gali būti sustabdytas pelių organizmuose. Pelės buvo gydytos telomeraze – natūrialiai susikuriančiu fermentu, kuris apsaugo DNR chromosomų galuose bei stabdo ląstelių senėjimą.

Tyrėjai teigia, kad naujieji vaistai neprailgins gyvenimo trukmės. Jie tik pagerins sveikatos būklę bei leis sumažinti diabeto, širdies sutrikimų ar vėžio poveikį ir taip leis žmonėms pasidžiaugti paskutiniaisiais savo gyvenimo metais.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...