Vėjo jėgainės trikdo radarų darbą

2011-11-09

Vis labiau siekiama skatinti „žaliąją energiją“, todėl milžiniški vėjo malūnų laukai jau nieko nebestebina. Vis dėlto, nacionalinė orų tarnyba ir Jungtinių Valstijų oro pajėgos praneša, kad šie malūnai ne tik kuria energiją, bet ir trikdo jų darbą.

Šių agentūrų teigimu, milžiniški vėjo malūnai iškraipo oro ir karinių radarų parodymus, sukurdami juose tuščias vietas.

Dėl šių atsirandančių tuščių vietų oro pajėgos negali aptikti į oro erdvę įskrendančių lėktuvų. Laimei, tyrėjams pavyko sukurti sistemą, kuri padės išspręsti šią problemą. Jų sukurti algoritmai ir procesoriai sugeba apgauti radarą, liepdami radarui ignoruoti signalus, sklindančius iš tos vietos, kurioje stovi vėjo malūnai.

Nacionalinei orų tarnybai dėl vėjo malūnų darbo tampa sunku nustatyti, ar radare matoma audra iš tikrųjų yra audra, ar tik vėjo malūnų sukuriamas reiškinys. Dažniausiai orų tarnyba įspėja apie galimą audros pavojų, pridurdama, kad toks pavojus gali būti netikras.

Nacionalinei orų tarnybai nėra jokio būdo, kaip sutvarkyti radarų parodymus. Vis dėlto, yra keletas išeičių. Siūloma sustabdyti vėjo malūnų darbą, kai manoma, kad galimai artėja audra. Kitas siūlomas būdas – ant propelerių sumontuoti įrenginius, galinčius matuoti vėjo greitį ir kritulių kiekį.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...