Sumažėjus miego trukmei, mažėja ir dietos nauda riebalų metime

2011-07-07

Sumažėjus miego trukmei, mažėja ir dietos nauda riebalų metime – tyrime paskelbtame: “Annals of Internal Medicine”

Kai dietos besilaikantieji miegojo visą naktį, jie numetė tiek pat svorio kaip ir mažiau miegoję. Daugiau miegoję žmonės prarado daugiau nei pusę svorio iš riebalų. Sumažinus miego laiką, tik ketvirtį prarasto svorio sudarė riebalai.

Taip pat antroji grupė jautė didesnį alkį, sukeltą pakilusių grelino hormonų. (hormonai atsakingi už alkio jausmą ir energijos sąnaudų mažininmą)

“Jei jūsų tikslas sudeginti riebalus, mažindami miego trukmę jūs tarsi kišate pagalius į dviračio ratus.” – sako tyrimo vadovas, Čikagos universiteto medicinos profesoriaus asistentas Plamen Penev. Sumažėjusi miego trukmė yra laibai paplitusi šiuolaikinėje visuomenėje. Ir tai 55% sumažina dietos efektyvuvą riebalų metimo laikotarpyje.

Tyrime, atliktame Čikagos universiteto General Clinical Resource centre, dalyvavo po 10 35 – 49 metų viršsvorio problemų turinčių, tačiau sveikų asmenų, kurių kūno masės indeksas buvo didesnis nei 25 (viršutinė normalaus indekso riba). Dalyviams buvo sukurta speciali, asmeninė subalansuota dieta, apribota 90% reikalingo kilokalorijų kiekio reikalingo svorio palaikymui, neįskaičiuojant fizinės veiklos.

Kartą per 14 dienų kiekvienas dalyvis buvo tikrinamas laboratorijoje, leidžiant miegoti 8,5 valandos ir 5,5h.

Kiekvienas savanorių numesdavo apie 3 kilogramus per kiekvieną 14 dienų laikotaroį. Per laikotarpį su pakankamai miego, numesta 1,5kg riebalų ir tiek pat liesos kūno masės, daugiausia baltymų. Per laikotarpį su mažiau miego, dalyviai prarado vidutiniškai apie 0,7kg riebalų ir 2,5kg liesos masės.

Pakankama miego trukmė taip pat padėjo valdyti alkį. Vidutiniai hormono grelino lygmenys nepakito miegant 8,5h. Kai miegant 5,5h grelino kiekis vidutiniškai padidėjo nuo 75ng/L iki 84ng/L.

Padidėję hormono Grelino kiekiai sumažina energijos sąnaudas, skatina alkio jausmą, riebalų panaudojimą ir didina gliukozės gamybą kepenyse taip mažindama trūkstamos energijos kiekį (riebalų oksidacija).

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...