Metinė Wikipedia lėšų rinkimo kampanija pasiekė naujas aukštumas

2012-01-04

Metinė Wikipedia lėšų rinkimo kampanija baigėsi antradienį, donorai iš viso pasaulio pasiekė naują rekordą: 20 milijonų dolerių, kurie ir toliau leidžia, nemokamai internetinei žinių saugyklai, gyvuoti.

Ne pelno siekiantis Wikimedia fondas pradėjo kampaniją Lapkritį, gaudama ankstyvąją 500 000 dolerių įmoką nuo Google bendrakūrėjo Sergey Brin ir jo žmonos. Nuo 2003 metų, kai Wikimedia pradėjo lėšų rinkimo kampanijas, bendras paaukotų pinigų kiekis didėjo kiekvienais metais. „Mūsų planas yra dirbti fantastiškai gerai“, – teigė fondo direktorius Sue Gardner. „Paprasti žmonės naudojasi Wikipedia ir jiems tai patinka, todėl jie paaukoja šiek tiek pinigų, kad šis projektas ir toliau klestėtų“.

Wikimedia pranešė, kad daugiau negu 470 milijonų žmonių kiekvieną mėnesį naudoja jų svetaines, kurios yra palaikomos paaukotomis, o ne reklamos lėšomis. Wikimedia projektai apima Wiktionary ir Wikibooks. Wikipedijai Sausio 15 dieną sukaks 11 metų, ji taps didžiausia istorijoje enciklopedija su daugiau nei 20 milijonų straipsnių, išverstų į 282 skirtingas kalbas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...