Japonijos bankas naudos biometrinius bankomatus

2012-04-17

Japonijos bankas „Ogaki Kyoritsu“ rugsėjį pradės naudoti bankomatus, leisiančius išgryninti pinigus sąskaitos savininko ranka. Sąskaitos savininkas bus identifikuojamas pagal plaštakos kraujagysles. Taip pat reikės įvesti kodą ir gimimo metus. Naujo tipo bankomatams jokių plastikinių kortelių nereikės.

Biometriniai skeneriai Japonijos bankuose jau naudojami papildomam klientų identifikavimui, tiesa, gana ribotai. „Ogaki Kyoritsu“ ketina tapti pirmuoju Japonijos banku, visiškai atsisakiusiu banko kortelių.

Teigiama, jog naujieji bankomatai bus patogesni ir klientai galės išgryninti pinigus net ir tuo atveju, jei pames mokėjimo korteles.

Biometrinės identifikacijos technologiją sukūrė kompanija „Fujitsu“. Ji identifikuoja žmogų pagal rankos plaštakos kraujagysles. Tam net nereikia liesti skenerio, užtenka prie jo paviršiaus priartinti ranką.

„Ogaki Kyoritsu“ pabrėžia, kad toks identifikacijos būdas yra saugesnis, nes šių biometrinių duomenų suklastoti neįmanoma: informacija yra ne delno paviršiuje, o visame delne.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...