Prasidėjo didžiausias interneto streikas

2012-01-18

Protestuodami prieš JAV Kongresui perduodamus svarstyti įstatymų projektus, leisiančius teismams uždaryti piratavimu apkaltintas interneto svetaines, tūkstančiai JAV tinklalapių trečiadienį pradėjo interneto streiką.

„Wikipedia“ streikas palies apie 100 mln. anglišką enciklopedijos versiją naudojančių žmonių. „Wikipedia“ yra šeštoji pagal lankomumą interneto svetainė pasaulyje.

Streike taip pat dalyvauja ir kitos populiarios svetainės, tarp jų „Reddit“, „Mozilla“, „Nerd Reactor“, „Free Press“, WordPress“, „Tucows“. Svarbiausia, kad galimybę streikuoti, tiesa, nebūtinai visiškai uždarant prieigą prie turinio ar paslaugų, tačiau vienaip ar kitaip išreiškiant griežtą savo poziciją, akcentavo ir interneto milžinai „Google“, „eBay“, „Twitter“, „PayPal“ ir kt.

Pasak organizacijos „NetCoalition“, vienijančios interneto turinio kūrėjus ir leidėjus, atstovo Markhamo Ericksono, JAV Kongresui pateikti naujieji kovos su piratavimu įstatymų projektai iš esmės gali pakeisti interneto veikimo būdą. „Žmonės turi suprasti, kokios bus šių tam tikroms interesų grupėms palankių įstatymų pasekmės kiekvienam besinaudojančiam internetu“, – pareiškė jis.

Visa informacija norintiems prisijungti prie streiko ir vienu ar kitu būdu jį paremti skelbiama „SOPA Strike“ interneto svetainėje. Tinklalapių savininkai gali į savo serverius įkelti HTML ar „JavaScript“ kodo fragmentą ir prisijungti prie protestuojančių.

Streikuoti susirengusiųjų manymu JAV Kongresui pateiktus SOPA ir PIPA įstatymų projektus „stumia“ labai įtakingų Holivudo kino studijų lobistai. Dėl interneto piratų didelių nuostolių patiriančios kino kompanijos siekia žymiai sugriežtinti kovą su autorių teisių pažeidimais internete. Jos tikisi, kad galimybė laikinai ar net visam laikui uždaryti piratavimu apkaltintus tinklalapius, įskaitant ir jų domenų konfiskavimą, turėtų veiksmingai prisidėti prie šių pastangų.

Baltieji rūmai sekmadienį išreiškė savo kritišką požiūrį į Kongresui pateiktus įstatymų projektus: esą dabartiniu pavidalu jie neturėtų būti priimti. Nepaisant tokio B. Obamos administracijos signalo, „SOPA Strike“ streiko organizatoriai ketinimo streikuoti neatšaukė.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...