„Microsoft“ pristatė pirmąjį savo gamybos planšetinį kompiuterį „Surface“

2012-06-19
Pirmadienį gandai pasitvirtino – „Microsoft“ pristatė pirmąjį savo gamybos planšetinį kompiuterį „Surface“.

Viena jo modifikacija yra panašaus dydžio, kaip ir „Apple iPad“ – atitinkamai 9,3 milimetrų storio prieš 9,4 milimetrus, ir 680 gramų prieš 653 gramus. „Surface“ ekranas yra 10,6 colių, o „iPad“ – 9,7.

Tiesa, „Microsoft“ įrenginį galima vadinti planšetinio ir „ultrabook“ tipo kompiuterio hibridu, mat prie jo galima prijungti magnetinį padėklėlį su QWERTY klaviatūra.

Lengvesnis modelis veiks su „Windows RT“ operacine sistema, ekraną bus galima valdyti ne tik pirštais, bet ir specialiu rašikliu, viduje slėpsis 32 arba 64 GB kaupiklis, dvi vaizdo kameros, „microSD“ kortelių lizdas, USB 2.0 jungtis.

Galingesnėje modifikacijoje veiks „Windows 8 Pro“ operacinė sistema, bus integruotas „Intel i5“ procesorius. Šis kompiuteris yra kiek sunkesnis (apie 910 g) ir storesnis (14 mm).

„Microsoft“ atstovai teigia, kad lengvesnio modelio kaina atitiks analogiškų planšetinių kompiuterių kaina, o sunkesniojo – rinkoje esančių „ultrabook“ kompiuterių kainą.

Bendrovė neatskleidė, kas surenka įrenginius bei tiksliai nepasakė, kada „Surface“ atsiras rinkoje. Pasak jų, įrenginys pasirodys, kai „Windows 8“ bus plačiai paplitusi.1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...