Kodėl jaunos poros nesituokia?

2011-12-19

Dėl mažo susituokusių suaugusiųjų žmonių skaičiaus Jungtinėse Valstijose, Cornell ir centrinio Oklahomos universiteto demografų atliktas tyrimas atskleidžia seną tiesą: poros nesituokia, nes bijo skyrybų.

Iš kartu gyvenančių porų, daugiau negu du trečdaliai respondentų pareiškė susirūpinimą dėl socialinių, legalių, emocinių ir ekonominių sunkumų bei pasekmių kylančių po galimų skyrybų. Tyrimas „Skyrybų spektras: vidurinės klasės žmonių požiūris“ yra išspausdintas žurnale „Family Relations“ (Gruodžio 2011) .

Apie 67 procentai respondentų baiminosi skyrybų. Nepaisant susirūpinimų, vidurinės klasės subjektai kalbėjo daug palankiau apie bandymus „surišti mazgą“ ir gyvenimą kartu vadino natūraliu kertiniu akmeniu judant link vestuvių. Tačiau darbo klasės atstovai galvojo priešingai. Mažesnes pajamas uždirbančios moterys, disproporciškai išreiškia abejones apie vestuvių esmę, bijodamos, kad gali būti sunku „išeiti“ jeigu reikalai pakryps į blogąją pusę arba jeigu santuoka pridės daug papildomų atsakomybių ir tik kelis pranašumus.

Tyrimas, pabrėžia, kad dirbančios klasės, kartu gyvenančios, poros buvo daugiau linkusios apibūdinti santuoką kaip: „tik popieriaus lapas“, beveik identiškai kaip ir jų egzistuojančius santykius. Jie buvo dvigubai linkę pripažinti savo baimes apie „įstrigimą“ santuokoje be jokios galimybės grįžti atgal. Tyrimo autoriai tikisi, kad jų atradimai gali padėti priešvedybiniams konsultantams geriau paruoši poras tam, kad sumažinti sklindančias skyrybų baimes ir patenkinti įvairių klasių specifinius norus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...