Kvantinių taškų televizoriai jau greitai pasirodys prekyboje

2011-12-14

Britų firmos kvantinių taškų technologija bus naudojama plokščiųjų televizorių ir lanksčiųjų ekranų gamyboje. Kvantiniai taškai jau metų pabaigoje bus naudojami ultra plonų, lengvų plokščio ekrano televizorių gamyboje, o per tris ateinančius metus ši technologija pasieks ir lanksčiųjų ekranų gamybą. Lankstieji ekranai galės būti naudojami kaip sulankstomas popieriaus rulonas arba sienos uždangalas. Kompanija Nanoco Group bendradarbiauja su pažangiausiomis Azijos elektronikos kompanijomis taip priartindama šios technologijos pristatymą rinkai.

„Tikimasi, kad pirmieji rinką pasieksiantys kvantinių taškų plokščiaekraniai televizoriai atstovaus naujų televizorių kartą“, – teigė Nanoco generalinis direktorius Michael Edelman. Kompanija Nanoco save apibūdina kaip „pasaulio kvantinių taškų gamybos ir plėtojimo lyderę“. Nors kvantinių taškų technologija jau nėra nauja, Nanoco mokslininkai artėja prie tikslo: masinės gamybos pradžios. Šiais metais, kompanija, kuri buvo įkurta 2001 metais ir yra įsikūrusi Mančesteryje, pranešė sėkmingai pagaminusi 1 kilogramą (be kadmio cheminių medžiagų) raudonų kvantinių taškų, patvirtintų didžiausių Japonų korporacijų.

Lankstūs ekranai ir jų „sienos uždangalų“ galimybės, jau ilgą laiką domino inžinierius. Individualūs šviesą skleidžiantys kvantinių taškų kristalai yra 100 000 kartų mažesni negu žmogaus plauko plotis. Didelis sujungtų taškų kiekis gali sukurti kambario dydžio ekraną. Galimybė tiksliai kontroliuoti kvantinių taškų dydį įgalina gamintojus nustatyti bangos emisijos ilgį,o tai nustato šviesos spalvą, kurią supranta akis. Gamybos proceso metu, gali būti nustatyta, kad taškai skleistų bet kokią norimą šviesos spalvą. Taškai gali spinduliuoti netgi nematomą šviesą, infraredinę arba ultravioletinę.

Kompanija Nanoco save apibūdina kaip „pasaulio kvantinių taškų (be kadmio) plėtojimo ir gamybos lyderę“. Kadmio medžiagos gamybos procese nebuvimas kompanijai suteikia konkurencinių pranašumų. Kadmis yra naudojamas LED apšvietimui ir ekranų gamybai. Europos Sąjunga yra uždraudusi šios medžiagos naudojimą, tačiau atsižvelgiant, kad iki šiol nėra pastovių šios medžiagos pakaitalų, šios medžiagos naudojimui gamyboje buvo padaryta išimtis, kuri galios iki 2014 metų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...