Apkabinimai ir prisilietimai mažina stresą ir malšina skausmą

2011-08-04

Artimo žmogaus prisilietimas, apkabinimas arba netgi naminio gyvūno glostymas žmogui padeda lengviau ištverti fizinį skausmą, parodė pakartotiniai mokslininkų tyrimai.

Kalifornijos universiteto mokslininkų studijoje teigiama, jog moteris mylimojo prisilietimas ar vien buvimas šalia veikia kaip nuskausminamieji vaistai. Panašų poveikį daro netgi nuotrauka, skelbia „The Telegraph“.

Šiame tyrime dalyvavo 25 savanorės, kurių puikūs santykiai su vaikinais truko mažiausiai pusę metų. Paaiškėjo, jog nestipriai nusideginus, skausmas kiek atlėgsta, žiūrint į vaikino nuotrauką.

Panašiai skausmas susilpnėjo, jei prie dilbio dedant karštą daiktą, sukeliantį vidutinio stiprumo skausmą, merginos laikėsi už rankų su mylimaisiais. Kito eksperimento metu moterys buvo suskirstytos į tris grupes ir laikė savo draugo, nepažįstamo vyro ranką arba kamuoliuką.

Skausmą sukeliantis karštas stimuliatorius buvo pridedamas dešimtadaliui sekundės, kad sukeltų aštrų trumpalaikį nemalonų pojūtį. Draugo ranką laikiusios savanorės jautė mažesnį skausmą negu laikiusios nepažįstamojo ranką ar paprastą kamuoliuką. Anot tyrėjų, dabar yra paaiškinimas, kodėl motina bučiuoja susitrenkusį ar kitaip susižeidusį vaiką.

Dar vienas tyrimas parodė, kad skausmas taip pat sumažėja glostant naminius gyvūnus. Paaiškėjo, kad po sąnarių, klubo ar kelio operacijų sveikstantiems pacientams reikėjo perpus mažiau nuskausminamųjų, jei jie glostė naminius gyvūnus.

Seniai manoma, jog naminių gyvūnų šeimininkai yra sveikesni, nes šie mažina stresą, o šunų šeimininkai dar ir reguliariai juda, juos vedžiodami. Didžiojoje Britanijoje labdaringa organizacija „Naminiai gyvūnai ir terapija“ nuo 1983 m. veža naminius gyvūnus į globos namus, ligonines, taip padėdama pacientams greičiau pasveikti ir sumažinti stresą.

Ludwigas Lowensteinas, psichologas, „The Telegraph“ teigė, jog laimingos santuokos paslaptis – keturi apsikabinimai per dieną. Jo vadovaujama tyrėjų komanda klausė porų, savo santuoką laikančių laiminga arba labai laiminga, kiek laiko jos praleidžia kartu.

Išanalizavus atsakymus, paaiškėjo, kad siekiančios santuokinės laimės poros turėtų bent septynis vakarus per mėnesį praleisti kartu, o iš jų – du vakarus kur nors šventiškai pavakarieniauti. Taip pat svarbu bent du kartus per mėnesį romantiškai pasivaikščioti, bent kartą nueiti į barą ar į kiną be vaikų ir be draugų.

Apklaustųjų porų patarimu, vyrai bent kartą per mėnesį turėtų dovanoti žmonoms gėlių ar kokią dovaną. Tiesa, taip pat patarta, kad mažiausiai vakarą per mėnesį poros praleistų atskirai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...