Ar gali „SpaceX“ gaminti krovininius erdvėlaivius?

2012-06-06

„Kvapas, lyg visiškai naujo automobilio“,- teigė JAV astronautas Donas Pettitas, vos įlipęs į kosminį krovininį laivą „Dragon“, po to kai šis praeitą savaitę prisišvartavo prie Tarptautinės Kosmoso Stoties.

Erdvėlaivis buvo sukurtas žmogaus, kuris nėra naujokas mašinų gamyboje. Elono Musko „Tesla“ varikliai nemažai prisidėjo, kad elektrinės mašinos išpopuliarėtų: jis iš pamatų pakeitė Roadsterio idėjas ir tai ką nespinduliuojančiosios transporto priemonės gali pasiekti.

Tačiau „SpaceX“ negali tiesiog įtraukti Roadsterių į kosmoso verslą. Reikalingi patikimi darboholikai, o ne prašmatnios mašinos. Didžioji 60 milijonų dolerių „SpaceX“ paleidimo išlaidų dalis atitenka „Falcon“ raketai. Ji šiuo metu visiškai sudega sugrįždama atgal į žemę, tačiau kompanija tikisi padaryti ją tinkama naudoti iš naujo. Daugkartinis kosminis skraidymo aparatas neįgyvendino šio tikslo, bet „SpaceX“ tikisi, kad pastarajam pasiseks, ten kur NASAi nepavyko.

Ar tikrai pasiseks? „Tesla“ varikliai dabar statomi pagal Roadsterio technologiją, demonstruojami šeimyniniuose sedanuose ir SUV. Jeigu „SpaceX“ pademonstruos panašų sumanumą, astronautai galės tikėtis visiškai naujų mašinų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...