Tiranozauras buvo didesnis nei anksčiau manyta

2011-10-13

Nustatyta, kad tiranozaurai užaugdavo daug didesni bei augdavo greičiau, nei buvo manyta.

Tyrimo metu buvo remtasi kompiuterinėmis simuliacijomis bei realiais griaučių modeliais.

Nustatyta, kad šios rūšies dinozaurai galėjo įgyti daug didesnę masę, nei manyta anksčiau.
Naujajame tyrime buvo naudoti tikri surinkti skeletai, pagal kuriuos buvo apskaičiuojamos kūno masės. Anksčiau buvo pasikliaujama sumažintais skeletų modeliais. Tikrieji skeletai buvo nuskanuoti 3D lazerio spinduliais, o informacija perduodama į kompiuterį. Lazeriai viską galėjo išmatuoti mažiau nei puse colio tikslumu. Dinozauro audiniai buvo atkuriami atsižvelgiant į panašumą į kitus roplius. Oda atkurta pagal krokodilus, kūno masė atkurta atsižvelgiant į plaučių tūrį.

Norėdami kuo tiksliau išmatuoti dinozauro kūno masę, tyrėjai kiekvieną kūno vietą skanuodavo atskirai po tris kartus. Trijų matavimų vidurkiai buvo panaudoti sukuriant kūno modelį.

Apskaičiuotieji rezultatai parodė, kad tiranozauro kūno masė buvo daug didesnė, nei tyrimą atlikus su sumažintais modeliais. Dinozauro masė, apskaičiuota pagal Fieldo muziejuje esantį skeletą, siekė daugiau nei devynias tonas. Tai net 30 % daugiau, nei ankstesnių tyrimų duomenimis.

Tyrėjai atskleidžia, kad devynias tonas galėjo sverti patys liekniausi tiranozaurai. Stambesniųjų masė galėjo būti žymiai didesnė.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...