Tyrimas atskleidė avialinijų pelno ir avarijų santykį

2011-12-29

„Nelaimingų įvykių rizika sumažėjo, kai kompanijos atitolo nuo savo finansinių tikslų“, – komentavo Peter Madsen, organizacinės lyderystės ir strategijos profesorius. „Apibendrinant, oro linijos yra saugiausios, kai jų finansiniai rezultatai būna daug geresni arba daug blogesni negu prieš tai“.

Peter Madsen sudėtinga statistinė analizė parodė, kad 10 proc. nuokrypis oro linijų finansiniuose rezultatuose arba pelningume daro įtaką 7 proc. nelaimingų įvykių rizikos sumažėjimą. „Nemanau, kad kompanijos sąmoningai mažina išlaidas saugumui. Bet yra įrodyta, kad daugelis žmonių rizikuoja tam, kad pasiektų savo tikslus, netgi jeigu ir patys to nesuvokia“, – teigė Madsen. „Pasaulinės avialinijos yra nesuvokiamai saugios, būtų klaida jeigu kažkas remtųsi mano tyrimu, prieš pasirenkant, kurių avialinijų paslaugomis naudotis“.

Tyrimas apibrėžiantis avialinijų pelningumo ir saugumo ryšį yra neišbaigtas ir prieštaringas, šiame metode viską bandoma paaiškinti įprasta „linijine“ priklausomybe. Vienų tyrimų metu buvo atrasta, kad padidėjus kompanijos pelnui padidėjo ir saugumas, kitų, kad saugumas mažėja augant pelnui. Peter Madsen tiki, kad naujasis tyrimas identifikuoja tobulesnį modelį nusakantį efektyvesnį pelningumo poveikį saugumui, kuris gali būti naudojamas daugumoje kitų industrijų.

Madsen, kuris dažniausiai studijuoja rizikos strategijas daugumoje industrijų, šį kartą, dėl santykinai lengvo priėjimo prie daugelio duomenų, išsamesniam tyrimui pasirinko avialinijų industriją. Netgi privačios avialinijos Nacionalinėms transporto saugumo taryboms yra priverstos pateikti savo finansinius rezultatus. Per nagrinėjamą laikotarpį buvo užfiksuoti 915 nelaimingi atsitikimai tarp jų: mirtis, rimti sužalojimai, aviacijos įrangos apgadinimai. Kad patikrinti šiuos rezultatus, Madsen dar kartą pakartojo savo statistinę analizę naudodamasis oro linijų „incidentais“, kurie buvo apibrėžti „kaip įvykiai neturėję įtakos aviacijos saugumui“. Mokslininkas per nagrinėjama laikotarpį, pagal šio pobūdžio paiešką užfiksavo 5829 tokio pobūdžio įvykius.

„Radau labai stiprius empirinius ryšius. Būtent todėl, nors ir neįtraukiant kitų industrijų duomenų, atradimai gali būti pritaikyti kitoms industrijoms – branduolinės energijos, kasybos, jūrų laivybos transportavimo ir kitose sferose.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...