Laikysena daro įtaką mūsų sprendimams

2011-11-09

Net nesusimąstome, kaip atliekame sprendimus. Žinoma, tam įtaką daro to meto jausmai, tačiau dabar nustatyta, kad kūno laikysena taip pat turi įtakos.

Naujausio tyrimo, atlikto Roterdamo universitete, rezultatai parodė, kad žmogaus laikysena tiesiogiai veikia jų daromus sprendimus skaičiuojant įvairius dydžius: matmenis, skaitmenis, procentus.

Skaičiuodami, apie mažesnius skaičius mąstome palinkę į kairę, o apie didesnius – į dešinę. Tyrėjai teigia, kad pasvirimas į vieną ar kitą pusę gali lemti mūsų apsisprendimą. Norėdami patvirtinti šią hipotezę, jie atliko tyrimą su 33 dalyviais. Dalyviams testo metu buvo liepta stovėti pakrypus į kairę, į dešinę arba stovėti tiesiai. Klausimai buvo pateikiami ekrane. Dalyviai atsakydavo, kad jie atsakymo nežino ir jiems reikia pamąstyti.

Pirmojoje testo dalyje buvo užduodami klausimai, susiję su skirtingais dydžiais: koks yra Eifelio bokšto aukštis, kiek laipsnių turi viskis. Antrojoje dalyje visi dydžiai buvo vienodi: Kiek anūkų turi karalienė Beatričė, kiek Maiklo Džeksono hitų Olandijoje pasiekė topų viršūnę. Visi atsakymai turėjo būti skaitmenys nuo 1 iki 10.

Kaip ir tikėtasi, mažesnius atsakymus dalyviai pateikė būdami pakrypę į kairę, o didesnius – į dešinę. Tarp pateiktų atsakymų nebuvo jokio skirtumo tada, kai dalyviai stovėjo tiesiai.

Tyrėjai teigia, kad kūno poza neprivers jūsų pasakyti klaidingo atsakymo, jei jį tiksliai žinote. Kūno pokrypis gali nulemti apsisprendimą tik tam tikrais atvejais, kai bandote atsakymą atspėti. Stovėsena neužgožia sukauptų žinių.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...