Smegenų bangų dažnio svarba mokymosi efektyvumui

2011-10-05

Smegenys įsimena naujus dalykus chromosomų susijungimo metu. Jungtys tarp neuronų yra atsakingos už smegenų dirgiklius.

Tačiau naujausi atradimai bando paneigti šią mokymosi teoriją. Neurofizikai atrado, kad egzistuoja optimalus smegenų ritmas, kuris keičia chromosomų susijungimo stiprumą. Teigiama, kad kiekvienas chromosomų jungimasis yra nustatomas optimaliu mokymosi dažniu.

Šis atradimas gali padėti žmonėms, kuriems yra sunku mokytis. Manoma, kad problemos su mokymusi ir atmintimi yra susijusios su neteisingu chromosomų jungimosi dažniu.
Nustatyta, kad didesnis smegenų dažnis nebūtinai padeda geriau įsiminti. Mokslininkų nuostabai, kuo labiau buvo didinamas smegenų dažnis, tuo chromosomų jungimasis yra mažesnis.

Tyrėjai taip pat atrado, kad optimaliam mokymuisi reikalingas ne tik tam tikras dažnis. Šis dažnis turi būti ir ritmiškas, padidėjantis tam tikrais laiko intervalais. Be to buvo nustatyta, kad mokymosi metu optimalus smegenų dažnis kinta. Kai dar nesame nieko išmokę, smegenų dažnis yra didesnis, nei mokymosi pabaigoje.

Optimalaus smegenų dažnio atradimas gali būti svarbus gydyti ligoms, susijusioms su užmaršumu ar potrauminiu stresu.

Nors vis dar reikia atlikti daugiau tyrimų, šis atradimas numato galimybę sukurti vaistus, kurie atstatytų reikiamą smegenų dažnį. Jau dabar yra žinoma, kad elektros stimuliacijos padeda pagerinti smegenų darbą, tačiau nuo šiol bus stengiamasi smegenų ritmą atstatyti vaistais.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...