12-metė amerikietė padavė savo mokyklą į teismą dėl „Facebook“

2012-03-15

Dvylikametė mergaitė, besimokanti vienoje iš Minesotos (JAV) mokyklų šeštoje klasėje, palaikoma Amerikiečių žmogaus teisių gynėjų sąjungos (ACLU), padavė savo mokyklos vadovybę ir jos darbuotojus į teismą, praneša CNN.

Tokio kreipimosi priežastis – reguliarūs mokyklos vadovų ir darbuotojų reikalavimai paviešinti jos paskyros socialiniame tinkle „Facebook“ slaptažodį. Remiantis oficialiu organizacijos pareiškimu, mokyklos vadovybė daugybę kartų pažeidė kai kuriuos JAV Konstitucijos punktus, o taip pat šantažavo mažametę mokinę.

Spaudimas mokinei buvo daromas dėl tų įrašų, kuriuos mokinė palikdavo savo „Facebook“ paskyroje. Publikacijose mergaitė išsakė savo nuomonę apie kitus mokyklos mokinius, kartais būdavo vartojami necenzūriniai išsireiškimai bei seksualinio pobūdžio susirašinėjimai su kitu mokiniu. Už kiekvieną incidentą, patvirtintą ekrano nuotrauka (screenshot), mokyklos administracija viešai bausdavo mokinę, tam pasitelkdami mokyklos psichologą ir net policijos šerifą.

Pagal JAV įstatymus, panašūs pokalbiai su nepilnamečiu mokiniu mokykloje turi būti vykdomi tik su teisėtų mokinio atstovų dalyvavimu – tėvais, globėjais arba socialinės organizacijos atstovais. Bet kokiu atveju, šis atvejis gali tapti didžiausiu per kelis paskutinius metus teismų istorijoje, kai dalyvauja civiliai subjektai, o byloje figūruoja didžiausio pasaulyje socialinio tinklo pavadinimas.

FaceIT

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...