Profesorius Lee Croninas, kuris yra 45- ių tyrėjų, užsiimančių sudėtingų molekulių sinteze Glasgowo universitete vadovas. Jis perdarė 3D spausdintuvą į universalų cheminį rinkinį, kuris gali pagaminti įvairius vaistus pagal parsisiųstus cheminių reakcijų pavyzdžius.
Rašalo kasetes atstoja paprasti reagentai, iš kurių sintetinamos sudėtingesnės molekulės.
Beveik visi vaistai sudaryti iš anglies, vandenilio ir deguonies bei kitų lengvai gaunamų medžiagų, kaip augaliniai aliejai ir parafinas. Taigi, spausdintuvas su pakankamai nedideliu kiekiu „kasečių“, turėtų pagaminti bet kokią organinę molekulę.
Tačiau Cronino prototipinė sistema yra ypatinga tuo, kad ji leidžia spausdintuvui ne tik kontroliuoti „kasečių“ eiliškumą ir tikslų kalibravimą, bet ir pagal ištestuotus aprašus, formuoti aplinką, kurioje tos reakcijos vyks. Miniatiūrinės atspausdintos laboratorijos dydis ir architektūra gali būti užkoduotos programiškai – tada tokias programas galima parsisiųsti ir naudoti. Tokiu būdu galima užkoduoti ne tik reakcijų kombinacijas, bet ir reakcijų greičius bei proporcijas.
Kadangi reakcijos priklauso nuo reakcijų vyksmų eiliškumo ir jų perorientavimo 3D erdvėje- Croninas tokią sistemą vadina „Rubiko Kubiko chemija“.
Kitas etapas, kuris jau buvo sėkmingai pademonstruotas- tai katalizatorių atspausdinimas ant reakcijos „kambarių“ sienelių. Tolimesnėje ateityje profesorius įsivaizduoja dar sudėtingesnes aplinkas, kuriose būtų vykdomos reakcijos; pvz: reakcijas tokioje aplinkoje, kurioje yra vėžinių kepenų ląstelių arba naujai atrastų organizmų.