Google: Technologijos mokslinę fantastiką pavers realybe

2012-03-01

Antradienį „Mobil World Congress“ parodos metu Eric Schmidt, „Google“ vykdomasis pirmininkas, prognozavo, kad greitu metu, sparti technologinė pažanga mokslinę fantastiką pavers realybe – žmonės turės save vairuojančius automobilius, mažus robotus ir galimybę neišeinant iš namų apsilankyti įvairiose vietovėse. Schmidt teigimu, knygų internete pasiekiamumo, internetinio kalbų vertimo ir kompiuterio balso atpažinimo procesai įvyko daug greičiau nei buvo tikėtasi, o iki šiol niekam negirdėti technologiniai tyrimai progresuoja labai greitai. „Žmonės prognozuojantys, kad hologramos ir save vairuojančios mašinos greitai taps realybe – visiškai teisūs“, – tūkstantinei miniai, susirinkusiai „Mobile World Congress“ parodoje Barselonoje, pasakojo Eric Schmidt.

Praeitais metais E. Schmidt atsistatydino iš „Google“ generalinio direktoriaus pareigų, tačiau liko kompanijos vyriausiuoju viešųjų ryšių atstovu. Anksčiau Schmidt vengdavo ilgojo laikotarpio perspektyvinių prognozių. Jis niekada neakcentuodavo kaip „Google“, gaunantį pelną iš internetinės reklamos, gali pasipelnyti iš jo vizijų. Schmidt teigė, kad greitu metu žmonės, būdami namuose, galės dalyvauti, išgirsti ir pajusti roko koncertus. Vienam parodos dalyviui išreiškus susirūpinimą, kad šios technologinės galimybės gali dehumanizuoti, Schmidt iškėlė savo mobilųjį telefoną ir atsakė: „Jis turi išjungimo mygtuką ir jis yra čia, dešinėje. Tai reiškia, kad viskas priklauso nuo kontrolės. Jeigu jums nepatiko mano roko koncerto vizija, aš neverčiu jūsų ten dalyvauti“.

„Maži robotai bus ypatingai naudingi užimtiems žmonėms, kai jų pačių dalyvavimas nebus būtinas, jie į renginius galės nusiųsti robotus, kurie atliks vaizdo ir balso transliaciją. Ateityje mes robotus siųsime į daugelį renginių“, – teigė „Google“ pirmininkas. „Google“ jau daugelį metų testuoja save vairuojančias mašinas, o Schmidt pabrėžė, kad kelios Amerikos valstijos jau ruošia reglamentus, atversiančius galimybes šių mašinų naudojimui keliuose. Šį mėnesį technologija žengė didelį žingsnį, kai Nevada tapo pirmąją valstija, kuri parengė save vairuojančių automobilių bandymų keliuose reglamentą. Liepos mėnesį Nevados gubernatorius Brian Sandoval atliko bandomąjį važiavimą su savarankiškai važiuojančiu Toyota Prius automobiliu. „Google“ kuriamas automobilis naudoja radarą, daviklius, kurie leidžia automobiliui „matyti“ kelią, kitas transporto priemones bei žmones. Žmonėms suteikiama galimybė išjungti autopiloto funkciją.

„Internetas bus viskas ir kartu niekas. Jis bus kaip elektra, jis tiesiog bus. Žmonės galės naudotis virtualia realybe tam, kad nukeliauti į tokias vietas kaip Maroko Marrakech arba Šiaurės Korėja. Realiame pasaulyje tai pakeis žmonių santykius. Karo ir kančių metu, bus neįmanoma negirdėti žmonių besišaukiančių pagalbos. Naujame pasaulyje gali nelikti vietos diktatoriams“, – teigė Schmidt. Taip nutiko „Arabijos pavasario“ metu, kai krito Tuniso, Egipto ir Libijos valdžios. „Kartu su informacija ateina ir galia, o su galia ateina pasirinkimas, todėl protingi, išradingi piliečiai savo bendruomenėms reikalaus geresnės ateities,“ – teigė Schmidt.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...